אם קיבלתם עדכון שהמוצר חסר במלאי - לא חוייבתם על ההזמנה ואנחנו ניצור קשר כאשר יחזור למלאי           ארון הספרים היהודי שולח אליך את ההזמנות עם שליח מיוחד עד הבית ! !      נתקלת בבעיה בעת ביצוע ההזמנה או שלא מצאת ספר שחיפשת? - הקלק כאן והשאר לנו הודעה     
הפוך את האתר לעמוד הבית הוסף את האתר למועדפים
 
   סל הקניות     ההזמנות שלי     אודותינו     תקנון     שרות לקוחות     שאלות נפוצות     מידע מקצועי     מומלצים 
הרשמה החשבון שלי
aronhasfarim2020@gmail.com 
לקופה 
 
חיפוש מוצר
פינת המציאות
מגילת אסתר
5 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר - כוונת הלב
7 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר עם הלכות קר
7 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר עם פירוש תכ
20 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר
22 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר על פי החיד"
28 ₪
מידע נוסף
ימי הפורים - בהלכה ובא
28 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר ברסלב
32 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר
33 ₪
מידע נוסף
הצטרפות למועדון לקוחות
  הסר הוסף
מול"ים נבחרים
המגיד מקאזניץ זי"ע סיפר בכל שבת מברכים ניסן אלו הג' סיפורים ומסוגלים להשפיע לבני ישראל צרכי פסח בהרח

המגיד מקאזניץ זי"ע סיפר בכל שבת מברכים ניסן אלו הג' סיפורים ומסוגלים להשפיע לבני ישראל צרכי פסח בהרחבה.

מעשה הראשון
היה איזה יהודי עשיר שעשה לפני הפסח יין שרף, ונסע עם החבית למכור את היי"ש,ועבר עם החבית את הגבול בין מדינה למדינה, וכשעבר את הגבול תפסו אותו שומרי הגבול ולקחו ממנו החבית יי"ש, כי היה אסור מחוק המדינה לסחור עם יי"ש מבלי רשיון מיוחד, ונסע היהודי תכף להרבי רבי אלימלך (מליזענסק) זי"ע ובכה מאוד שלקחו ממנו החבית יי"ש, אז אמר הרבי רבי אלימלך שילך ויאמר לשומרי הגבול שיטעמו מהחבית יי"ש ויראו שזה מים ולא יי"ש, וכך עשה היהודי וצווה לשומרי הגבול לטעום מהחבית יי"ש וראו שהיא מלאה מים ולא יי"ש,ונתנו לו בחזרה החבית יי"ש, והיהודי חזר שוב להרבי רבי אלימלך ובכה לפניו איך שהחבית יי"ש הינם מקור ההכנסה עבורו לצורכי פסח ועכשיו החביות יי"ש מלאות מים, אז אמר לו הרבי רבי אלימלך שיטעום ויראה שהחבית מלאה יי"ש, וכך הווה שהחבית חזר ליי"ש, והיה להיהודי צרכי פסח בהרחבה גדולה.

מעשה השני
פעם היה מלך שנאבדה ממנו טבעתו וצווה לחפש הטבעת,ומי שקיבל עליו לחפש הטבעת נתן לו המלך הרבה מעות שיהיה לו אפשרות לחפש הטבעת, והיה שם איזה יהודי שהיה עני ואביון ולא היה לו במה להכין צרכי פסח, אזי אמרה לו אשתו הנה אתה רואה שהמלך נותן מעות למי שרוצה לחפש טבעתו, תלך גם אתה ותאמר למלך שאתה גם כן רוצה לחפש הטבעת והמלך ייתן לך מעות, ובזה המעות יהא לנו להכין צרכי חג הפסח, ונראה בעיניו עצת אשתו,והלך למלך ואמר שרוצה ג"כ לחפש טבעתו והמלך נתן לו מעות, והיהודי הכין בזה המעות צרכי פסח בהרחבה גדולה, והיהודי היה ג"כ מכניס אורחים והביא לביתו לליל הסדר הרבה אורחים.
והיה למלך יועץ גוי שונא ישראל שחרה לו שהיהודי רימה את המלך והלך בליל הסדר וקרה למלך בא תראה מה היהודי עשה עם הכסף שנתתה לו, והמלך הגיע בקטע של דיינו והיהודי היה אומר אילו הוציאנו וכו' וכל האורחים היו עונים "דיינו" וכך בכל בית , וליועץ הגוי קראו "דייני" ואמר המלך היהודי עכשיו עושה חקירה מי גנב את הטבעת וכולם אומרים דייני(=דיינו בהברה חסידית),וצווה המלך לאסור את היועץ ולהכותו עד שיודה ,וכך היה שהודה שגנב את הטבעת והיה ליהודי צרכי פסח בהרחבה גדולה.

מעשה השלישי
היה יהודי שעבד אצל הפריץ ,ופעם אמר לו הפריץ נכון שאם לא הייתי מפרנס אותך הייתה גווע ברעב ,אמר לו היהודי יש אלוקים והוא זן ומפרנס לכל,ויש לו הרבה שליחים,ומיד חרה לפריץ ופיטר את היהודי, וזה היה לפני פסח והיהודי היה עני ולא היה לו צרכי פסח.
ולפריץ היה קוף ופעם נכנס לאוצר המטבעות עם הקוף ובדק וצחצח בפיו את המטבעות ,ושהפריץ יצא עשה הקוף מה שהפריץ עשה וגם שם מטבעות בפיו ובלע אותם ונחנק, שבא הפריץ וראה את הקוף מת צווה למשרת שיזרוק את הקוף המת ליהודי שפיטר,ושזרק המשרת את הקוף לחלון היהודי נקרעה בטנו והיהודי המבוהל שמה רעש ובא וראה פגר של קוף ומטבעות זהב בתוך בטנו,וכך היה לו צרכי פסח בהרחבה.
בליל הסדר הלך הפריץ לראות את היהודי וראה שיש לו כל טוב ושאלו מהיכן? וספר לו היהודי שזרקו לו קוף עם מטבעות לתוך ביתו, אמר לו הפריץ עכשיו כבר אני מודה שהשם זן ומפרנס לכל, והיה ליהודי צרכי פסח בהרחבה גדולה.
 
חזרה לכל הכתבות 
Copyright © ספרי קודש | ספרי יהדות | ספרי עיון | ספרי קריאה | ספרי נוער | ספרי ילדים - ארון הספרים היהודי .
קניה מאובטחת
הורד מחירון