אם קיבלתם עדכון שהמוצר חסר במלאי - לא חוייבתם על ההזמנה ואנחנו ניצור קשר כאשר יחזור למלאי           ארון הספרים היהודי שולח אליך את ההזמנות עם שליח מיוחד עד הבית ! !      נתקלת בבעיה בעת ביצוע ההזמנה או שלא מצאת ספר שחיפשת? - הקלק כאן והשאר לנו הודעה     
הפוך את האתר לעמוד הבית הוסף את האתר למועדפים
 
   סל הקניות     ההזמנות שלי     אודותינו     תקנון     שרות לקוחות     שאלות נפוצות     מידע מקצועי     מומלצים 
הרשמה החשבון שלי
aronhasfarim2020@gmail.com 
לקופה 
 
חיפוש מוצר
פינת המציאות
מגילת אסתר
5 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר - כוונת הלב
7 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר עם הלכות קר
7 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר עם פירוש תכ
20 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר
22 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר על פי החיד"
28 ₪
מידע נוסף
ימי הפורים - בהלכה ובא
28 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר ברסלב
32 ₪
מידע נוסף
מגילת אסתר
33 ₪
מידע נוסף
הצטרפות למועדון לקוחות
  הסר הוסף
מול"ים נבחרים
תאיר נרי - לפרשת השבוע - הרב ניר בן ארצי

זה א-לי ואנוהו
משנסתיימה מלאכת עבודת המשכן, "ויכס הענן את אהל מועד ולא יכל משה לבוא אל אהל מועד כי שכן עליו הענן וכבוד ה' מלא את המשכן" (שמות מ, לד-לה). מפרש רבנו בחיי "והאיש משה עניו מאד ומכלל ענוותנותו ושפלותו לא רצה לבוא אל אהל מועד בעוד שהיה האהל טמון ומכוסה בענן הכבוד כעניין שכתוב ויכס הענן את אהל מועד וכבוד ה' מלא את המשכן ואף על פי שכבר נאמר לו מפי הגבורה ונועדתי לך שם ודברתי איתך מעל הכפורת מבין שני הכרובים, לא ערב את לבו לבוא אל אהל מועד, לא להתנבא בתוכו ולא להתפלל ולהקריב קרבן, עד שנתן לו הקדוש-ברוך-הוא רשות וקראו וזהו שכתוב ויקרא אל משה וידבר ה' אליו מאהל מועד לאמר".
מתוך ענוותנותו של משה רבנו, עמד אל מול פני המשכן ולא מלאו ליבו להיכנס פנימה עד שהקדוש-ברוך-הוא בכבודו ובעצמו, קרא אליו להיכנס.
משה רבנו, ראש וראשון לנביאים היה, פה אל פה דיבר בו הקדוש-ברוך-הוא, איש אלוקים שהיה גם בשמיים וגם בארץ וראה ניסים בעיניים גשמיות ורוחניות, שזכה לדברי שבח מפי ריבונו של עולם: "...עבדי משה בכל ביתי נאמן הוא" (במדבר יב, ז), עליו אומר הכתוב: "והאיש משה עניו מכל האדם אשר על פני האדמה"! (במדבר יב, ג). בזכות ענוותנותו, קיבל משה רבנו את כח הנבואה ואת השליחות לגאולת עם ישראל.
והיו עיניך רואות את מוריך
ממשה רבנו, העניו מכל אדם, צריך ללמוד מה היא מידת הענווה. מידת הענווה היא כח אינסופי המושך אליו את האור העליון וחיבור לקדוש-ברוך-הוא.
יהודי שמחנך עצמו לענווה - שכינה מתחברת אליו, רוח טובה אופפת אותו, פניו מאירים לבריות ואנשים נמשכים אליו, מחפשים את קירבתו, נדבקים בו ורוצים בטובתו. יהודי שנמצא בענווה אמיתית, מעשיו רצויים, תפילתו מתקבלת, לימוד תורתו מתקבל, מתוך הענווה הוא מצליח לקיים את עשרת הדיברות במלואן וכל מעשיו מתברכים מתוך חיבורו האמיתי לקדוש-ברוך-הוא וחיבורו של הקדוש-ברוך-הוא אליו. איזה הוא עניו, השמח בחלקו, מקבל ייסוריו באהבה, שומע חרפתו ושותק, שנאמר "הנעלבים ואינם עולבים, שומעים חרפתם ואינם משיבים, עושים מאהבה ושמחים בייסורים, עליהם הכתוב אומר: ואוהביו כצאת השמש בגבורתו" (שבת פח, גיטין לו) - כשֶמֶש ששמע חרפתו ולא השיב ונתגדל על ידי כך.
ידרך ענווים במשפט וילמד ענווים דרכו
מידת הגאווה מאוסה היא בפני הקדוש-ברוך-הוא שנאמר "אין אני והוא יכולים לדור בכפיפה אחת" (סוטה ה, עא) ועל הענווה נאמר "כי רוצה ה' בעמו יפאר ענווים בישועה" (תהילים קמט, ד). הגאווה היא היפך השראת שכינה וחייב יהודי להתרחק מפניה ולשאוף להגיע לענווה אמיתית. בכדי להגיע לענווה, צריך יהודי להבין שכל מה שיש לו, כל מה שהצליח בחייו, הכל ממנו יתברך! אל לו ליהודי לחשוב "כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה", לא מכוחו קיבל הוא עושר, חכמה, בינה ודעת - הכל מריבונו של עולם! תלונות, התמרמרות, עצב וכעס, נובעים ממידת הגאווה שהיא חיבור לסיטרא אחרא והקדוש-ברוך-הוא לא דר איתם בכפיפה אחת ובאין חיבור עם ריבונו של עולם, אין הצלחה ואין ברכה, יש רק כישלון והפסד. כשאדם מתהלך ומתנהג בגאווה ומתנשא על הבריות, לא רק הקדוש-ברוך-הוא דוחה אותו, גם בני האדם מתרחקים ממנו. הגאווה היא אם כל המידות הרעות, תגובותיו של הגאוותן מחרחרות ריב ומחלוקת, מרחיקות מעליו את הסובבים אותו שחשים את היצר הרע הנמצא בתוכו ומונעות ממנו לקיים את עשרת הדיברות. לעומתו, אדם שהליכותיו ענווה, יש בו אהבת הבריות, הוא מתחשב בזולת ורוצה רק לעזור מכל הלב וככל יכולתו. העניו הוא ותרן, אוהב שלום ורודף שלום. כשיהודי בענווה הקדוש-ברוך-הוא והשכינה איתו וכל מעשי ידיו מבורכים ומוצלחים!
לכן משה רבנו, שהיה עניו מכל אדם על פני האדמה, שכל כולו היה אהבת ישראל, שמצא חן ושכל טוב בעיני אלוקים ואדם, שכל מעשיו היו באמת, ביושר ולשם שמיים - יכול היה להנהיג את עם ישראל!


מסר הרב ניר בן ארצי שליט"א
פרשת ויקרא תשע"ג
ריבונו של עולם ממשיך לגדל, להאדיר ולהראות לעולם כולו את גבורתו וממלכתו! הקדוש-ברוך-הוא רוצה שכל העולם יגיד פה אחד: 'ה' הוא האלוקים ואין עוד מלבדו!' היהודים הם הראשונים שצריכים להאמין בריבונו של עולם, לקיים את עשרת הדיברות ולתקן את המידות! כל יהודי יכול לתקן את מידותיו, שומר תורה ומצוות או לא שומר תורה ומצוות. תיקון מידת היושר והאמת שווה את הכל, מי שיתקן - יפורסם בכל העולם!
הקדוש-ברוך-הוא ימשיך להשתמש באיתני הטבע בעוצמה: שיטפונות - בהפתעה. גשמים, שלגים וברקים - בהפתעה. התפרצויות הרי געש, אש, חום ושריפות - בהפתעה. רוחות, סופות וסערות - בהפתעה. צונאמי - בהפתעה.
בורא עולם נותן בכל העולם את עשר המכות, מלבד בארץ ישראל, ועשר מכות מיוחדות למצרים, סוריה, ירדן, לבנון, איראן, תורכיה ולפלסטינאים והחמאס בעזה וסביבותיה - ארץ ישראל שמורה ומוגנת! מכת הארבה שהופיעה במצרים היא אחת מהמכות, גם את מכת צפרדע יקבלו ואת שאר המכות - גם יקבלו! הרבה יהודים שואלים למה הגיע הארבה ממצרים לישראל, איך הקדוש-ברוך-הוא משגיח על העולם! בא מעט ארבה, כדי שהיהודים יחושו את הארבה שמכה במצרים וייקחו את דברי ה' ברצינות!
בכל ארצות העולם יש תוהו ובוהו באמצעות פעילות איתני הטבע והכלכלה שנופלת ומתרסקת ואין מי שיושיע. למדינת ישראל, אף אחד לא יכול להזיק, היא מוגנת ושמורה והכלכלה שלה היא הטובה ביותר בעולם!
כל משגיחי הכשרות, לפקוח שבע עיניים כדי למנוע כניסת בשר לא כשר למדינת ישראל או ליהודים בעולם!
הודעה חשובה: בכל רשתות המזון, מכולות וסופרמרקטים מהקטן ועד הגדול, בעלי הבית חייבים להפריד ולהדגיש מה כשר לפסח ומה חמץ! אנשים מתבלבלים, לוקחים מוצרים שכביכול כשרים לפסח ולמעשה הם חמץ ואחר כך סובלים סבל נוראי כל השנה! לאכול חמץ בפסח זו סכנת חיים!
אבות ואמהות, תשמרו על הבנות שלכם, בנות ישראל! צריך לדבר ולהסביר להן מה זה יהודי, בכדי שלא תהיה התבוללות עם הגויים והשפלה לבנות ישראל!
יונתן פולארד - כשיגיע אובמה לישראל, כל יהודי שיש לו אפשרות, יכין שלטים ויגיע איתם למקומות בהם ימצא אובמה (היכן שמותר), הקדוש-ברוך-הוא יכניס ניצוץ של רחמים בליבו והוא יחליט לשחרר את יונתן פולארד! בורא עולם נתן לאובמה, נשיא ארצות הברית, לבוא לישראל, כדי שיחוש וירגיש את הכאב היומיומי בו חיים היהודים בארץ ישראל ויגברו רחמיו על עם ישראל!
החמאס, הפלסטינאים וכל הגויים סביבנו שקטים כרגע, כדי שאובמה יגיד שהם מסכנים ובאמת רוצים שלום. אם אובמה יבוא לקראתם ויפעל לטובתם, השקט יימשך, אבל אם אובמה יהיה לטובת מדינת ישראל, הם יצאו להפגנות ויעשו הפרעות - ישראל לא צריכה 'להתרגש' מהם. במדינות ערב חושבים שאובמה הוא המושיע שלהם - אובמה נשלח על ידי בורא עולם לישראל! כל דיבור של ממשלת ישראל צריך להיות בשיקול דעת, לא בפזיזות. צריך להקים מהר ממשלה לישראל! כרגע הממשלה בלי יסודות, כמו צאן בלי רועה.
צריך לתמוך ולעזור באופן דחוף לבתי הספר היסודיים, זה היסוד והבסיס של ילדי ישראל! צריך לתת תקציבים מיוחדים, החל מהגנים ועד כתה ח', כדי שיסוד החינוך של היהודי יהיה טוב.
באיראן, הקדוש-ברוך-הוא זורע זרעים כדי שתהיה שם מהפיכה, תהיה מהפיכה רצינית וקשה. יהיה שם כמו במגדל בבל - אחד לא יבין את השני. איראן פוחדת מישראל, היא יודעת שישראל היא המדינה החזקה ביותר בעולם - יש לה ליווי של הקדוש-ברוך-הוא! לאחמדינג'אד יהיו מהפיכה ובלבול וכמו שנסראללה מתמוטט מיום ליום, גם אחמדינג'אד יתמוטט מיום ליום. לנסראללה יש סרטן! בגלל החולי שלו הוא 'ילד טוב', הוא שבור ונמצא בחרדות ואין מי שיכול לעזור לו, אין לו משענת מאף מקום.
סוריה נמחקת בשקט, התקשורת הפסיקה לדווח מה קורה שם אבל היא נמחקת לאט לאט ואף אחד לא יכול לעזור לה.
ירדן כביכול רוצה לעזור בשלום, אבל עושה הכל באינטרס כדי שהפליטים והחמאס יעזבו את המדינה ואת המלך ו'יתלבשו' על הגדה המערבית וירושלים. מסיני ומירדן מוברח נשק לחמאס ולפלסטינאים ובירדן מכשירים שכירי חרב כדי שיכנסו לירושלים ויפריעו ליהודים.
מצרים נמחקת ותמחק! אף אחד לא יכול לעזור לה ולא יכול לעצור את התסבוכת שנקלעה אליה. הכל ממשיך לרתוח ולבעבע כמו הר געש.
תורכיה מגרשת את הפליטים ומנסה לעצור בשקט את הנהירה האדירה לתוכה, בלי תקשורת, בלי לחץ, לאט לאט, כביכול מדינה מודרנית שעוזרת להם.
צבא-הגנה-לישראל, לפקוח עיניים! מבריחים נשק ותחמושת מתוחכמת מסודן לעזה דרך מצרים. בעזה יש הרבה מנהרות לכיוון ישראל והרבה מחילות בהן הם מסתירים את הנשק והתחמושת אותם הם רוצים להעביר לערבים בתוך שטח ישראל. צבא-הגנה-לישראל צריך לשמור סוד, אסור לפרסם דבר ולא להתערב בפוליטיקה!
אזהרה חמורה! חיילי צבא-הגנה-לישראל, לא לעלות על טרמפים! הם עושים מאמצים גדולים ביותר על מנת לחטוף חיילים, כדי להכאיב ליהודים ולקלקל את חג הפסח, חג החרות. הם מתחפשים עם ציציות וכיפה שיחשבו שהם אנשים אדוקים.
בעולם כולו תהיה ערבוביה שלמה! מדינות אירופה הן בור ללא תחתית, לא נשאר להם כלום ביד! יימשכו ההפרעות של בעלי החיים במים וביבשה ובעולם כולו יימשכו המקרים המשונים - מדינת ישראל יציבה!
יהודים יקרים הפסח בפתח! זו שנה של חרות לעם ישראל, שנה של שמחה, שנה שיהודים יבדילו בין חומריות לרוחניות ויעלו ברוחניות! שנה שיהודים יהיו צמאים ויחכו לרגע של המלכת מלך המשיח צדקנו! זו בקשתו של כל יהודי אם בסתר, בגלוי או בתת המודע. הפסח הזה הוא מיוחד וחשוב מאוד! בליל הסדר צריך יהודי להיזכר ולהזכיר מה עבר עם ישראל מבריאת העולם, דרך הקמת המדינה ועד ימינו! הנושא בליל הסדר יהיה סיפור העבר והעתיד של עם ישראל וארץ ישראל!
פסח, חרות, גאולה ברחמים, מלך המשיח - הללו-יה!

 

 
חזרה לכל הכתבות 
Copyright © ספרי קודש | ספרי יהדות | ספרי עיון | ספרי קריאה | ספרי נוער | ספרי ילדים - ארון הספרים היהודי .
קניה מאובטחת
הורד מחירון